בדיקות אולטרסאונד

כל אישה אשר נמצאת בתהליך הריון יודעת, שאחת לכמה זמן עליה לעבור בדיקת אולטרסאונד, בשביל שיהיה ניתן לדעת מה מצבו של העובר וכן מצבה שלה, מבחינת איברים פנימיים. בדיקה זו, מאפשרת לגלות באמצעות צילום של פני הרחם, מה מתרחש בתוך גופה של האישה וכיצד מתקדם התפתחות העובר.

בדיקות אולטרסאונד מתבצעות עוד לפני שנכנסים להריון, בין אם אצל רופא נשים במרפאה ובין אם בקליניקה מיוחדת אליה נשלחת האישה לבצע את הבדיקות. בתקופה זו מטרת הבדיקות היא לבחון האם הרחם תקין, האם יש בו פוליפים או אלמנטים אחרים שדורשים טיפול ועלולים למנוע מהאישה להיכנס להריון או לדחות את התהליך.

אחרי שהאישה נכנסת להריון, מתבצעת בדיקה ראשונה בשביל לגלות דופק של העובר, בדרך כלל בשבוע ה-6 עד 12, לאחר מכן מתבצעות בדיקות תקופתיות, כשהראשונה יכולה לאבחן את מין העובר, ולאחר מכן הבדיקות נערכות אחת לכמה שבועות במטרה לבחון את קצב ההתפתחות שלו. כמובן שאם יש בעיה מסוימת, הרי שיתבצעו יותר בדיקות ולעיתים תכופות יותר.

הבדיקות נערכות, כאמור, במרפאה של רופא נשים או בקופת חולים, אלא במקרים מסוימים אז נשלחת האישה אל מרכזים רפואיים, כולל המרכז לבריאות האישה. הבדיקות נערכות על ידי טכנאית שמתמחה בכך, והתוצאות מפוענחות ומועברות לרופא להמשך הטיפול.

ישנן המלצות שונות שלא לבצע הרבה בדיקות אולטרסאונד מתוך חשש לבריאות העובר, לכן הרופאים מנסים שלא להעמיס בדיקות שלא לצורך. הבדיקות שהם כן מבצעים, הן הכרחיות בשביל לדעת מה שלום העובר, מה מצבו, מה מצב הרחם של האישה, וכן בשביל לדעת כיצד להמשיך בטיפול.

חשוב להדגיש נקודה נוספת והיא העלויות. בדיקות אלו הן חלק מהבדיקות אשר מוסדרות על ידי קופת חולים, אלא אם כן מחליטים לעבור את הבדיקות במרפאות פרטיות או אם מחליטים לבצע בדיקות שלא במניין, ואז יש לבחון מה הביטוח מתיר ומה לא. בכל מקרה, הבדיקות צריכות להיערך בהתאמה לדרישות הרופא וכמובן שכל התוצאות חייבות להיות מועברות אליו על מנת שידע להורות על המשך הטיפול.

לסיום, בדיקות אולטרסאונד הן בדיקות מאוד מקובלות, בין היתר בזכות העובדה שרמת הוודאות שלהן מאוד גבוהה, טווח הטעות מאוד נמוך, אך צריך לזכור שיש דברים שאי אפשר לראות כלל ולכן מראש הרופא מיידע את האישה, שיהיו דברים מסוימים שלא ניתן לראות בשום בדיקה. מצד שני, היכולת לגלות מה קורה לעובר ובכלל, היא מאוד גבוהה בזכות בדיקה זו.

השארו מעודכנים במצבעים חמים ובמידע חשוב

הכניסו את המייל שלכם ותהיו הראשונים לדעת על כל המבצעים השווים

עקבו אחרינו בפייסבוק :)

מאמרים נוספים שכדאי להכיר

פאה יוקרתית לחתונה
Uncategorized

איך לבחור פאה יוקרתית לחתונה

אירוע החתונה יכול להיות אירוע מרגש ובלתי נשכח כל עוד נרגיש בו בנוח ונזכור שזהו היום המיוחד ביותר בחיים שלנו (או לפחות אחד המיוחדים שבהם).

בלוג

טיפים לתכנון חדרי תינוקות

מזל טוב, הגיע תינוק חדש למשפחה. פלא הבריאה, הדבר הנפלא ביותר בעולם הוא השמחה הגדולה ביותר שאדם יכול לקבל, וככזה- מגיע לו את הסביבה הטובה

צוות ארבע אמהות זמין 24/7 באימייל

תרצו לפרסם מאמרים משלכם באתרינו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם