מדריך ניתוח אף – כל מה שרציתם לדעת

ניתוח אף הוא ככל הנראה הניתוח הפופולרי ביותר בישראל. יש כמה סוגים של ניתוחי אף: ניתוחים אסתטיים המטפלים בעיקר במראה האף ובמיקומו, ניתוחים רפואיים המטפלים בדרכי הנשימה דרך האף וניתוחים משולבים המשלבים בין שני סוגי הטיפולים. כדאי לדעת שבדרך כלל מדובר בניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים אולם בין 5% ל-10% מהמנותחים יצטרכו בסופו של דבר ניתוח שני לצורך תיקונים וניתוח זה נחשב למסובך ואף יקר יותר. אחת הסיבות העיקריות שבגינן אנשים עושים ניתוח אף הם מטעמי אסתטיקה. מראה אסתטי משופר, אף המתאים בפרופורציות שלו לפני המטופל וכן כתוצאה מכך גם שיפור הביטחון העצמי. פעמים אחרות יהיו כאשר יש בעיה רפואית כזו או אחרת או בעיה במבנה האף. במדריך זה נציג בפניכם את אפשרויות ניתוח האף, כיצד זה מתבצע, מה ניתן לתקן באמצעות ניתוח אף, כמה הניתוח הזה צפוי לעלות לכם ומהו אורך תהליך ההחלמה.

מה ניתוח אף יכול לפתור לנו?

כפי שאמרנו – ניתוח אף יכול להיות מצרכים אסתטיים או מצרכים רפואיים. בין היתר ניתוח שכזה יכול לפתור לנו בעיה של אף רחב למשל בו צריך לסדר את מבנה האף והנחיריים. ניתן לפתור גם את בעיית האף הגדול כאשר האף אינו פרופורציונאלי לפנים. אנשים בעלי אף נפול יכולים לסדר את האף באמצעות ניתוח. במקרה של גבנון (בליטה בפרופיל של האף) אותה ניתן לפתור רק באמצעות ניתוח. ניתוח אף עוזר גם במקרים של אף לא סימטרי. לבסוף, בבעיות של נשימה, למשל כתוצאה ממבנה הקונכיות או מיקום מחיצות האף.

מתי נרצה לעשות ניתוח אף?

אם אתם מרגישים צורך לעשות ניתוח אף מצרכים אסתטיים תוכלו לבחון את הנושא יותר לעומק. ברמת הבסיס כל אחד יכול לעבור ניתוח אף, אולם הניתוח דורש בדרך כלל הרדמה מלאה ולעתים ניתן להסתפק בהרדמה חלקית. משום כך ההחלטה צריכה להתקבל בחכמה ולאחר התייעצות עם הרופא שלכם. אנשים הרוצים לשפר את הביטחון העצמי שלהם והמראה החיצוני שכן האף הוא אלמנט אסתטי חשוב בפנים של כל אדם. כמו כן במידה ואתם סובלים מקשיי נשימה דרך האף ניתן יהיה לבדוק את הנושא אצל רופא מומחה שאולי ימליץ על ניתוח אף לפתרון הבעיה.

ניתוח אף בגישה סגורה או בגישה פתוחה?

יש 2 סוגי גישות לניתוח אף:

  • ניתוח אף סגור – הוא ניתן שבו עושים חתכים בתוך האף והמנתח עוד מתוך האף לטובת ביצוע הניתוח והשינויים הנדרשים. המנתח צופה באף בזמן אמת והאף מתנפח פחות מאשר בגישה הפתוחה. החיסרון הוא שעל המנתח קושי רב לראות את המבנה של פנים האף וכך יותר קשה לו לבצע את העבודה.
  • ניתוח אף פתוח – הוא ניתן שבו החיתוך הקטן מתבצע בבסיס של האף (האזור שבין הנחיריים). מצד אחד הוא מאפשר לרופא המנתח גישה וראייה טובה יותר למה קורה בפנים וכן הוא גם מפחית את הסיכוי בדרך כלל לניתוח נוסף. מצד שני הוא משאיר צלקת ונחשב לניתוח יקר ומסובך יותר לביצוע ולכן לא ממהרים לעשות אותו.

הכנות ומהלך הניתוח

במהלך ההכנות לניתוח תיפגשו עם הרופא המנתח שיבדוק את התיק הרפואי שלכם, את האף שלכם וישאל אתכם מספר שאלות. לאחר מספר בדיקות שביצעתם ולאחר שיתקבל האישור לניתוח תצטרכו להגיע אל הניתוח לאחר כמה שבועות ללא עישון (במידה ואתם מעשנים), להתייעץ עם הרופא המטפל שלכם לגבי מדללי דם שאתם אולי צורכים, להגיע עם פנים נקיות, לאחר שחפפתם את השיער ולאחר צום של מספר שעות בהתאם להוראות הרופא המנתח.

לרוב הניתוח יבוצע בהרדמה כללית אם כי לעתים בהתאם לסוג הניתוח ומצבו הרפואי של המטופל ניתן יהיה לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית וטשטוש. אורך הטיפול יהיה בין חצי שעה לשעתיים לערך בהתאם לסוג הניתוח. לאחר פעולות שונות שביצע המנתח הוא יחזיר את העור למקום ויתפור אותו. לאחר מכן המקום יקובע באמצעות סד גבס וטמפונים בנחיריים לספיגת הדם וייצוב מבנה האף.

תהליך ההחלמה

לאחר הניתוח תהיו יום אחד באשפוז להשגחה ולאחר מכן תשוחררו הביתה. תקבלו הדרכה לגבי המגבלות השונות ואופן ההחלמה. בדרך כלל הכאבים והתסמינים יעברו תוך כמה ימים עד שלושה שבועות אך רק לאחר חצי שנה-שנה לערך האף יקבל את צורתו הסופית והיציבה.

כמה עולה לי ניתוח אף?

מחיר ניתוח אף משולב או פלסטי יכול לנוע בין 10 אלף ל-18 אלף שח. ניתוח רפואי יעלה בין 6,000 ל-12,000 ש״ח בדרך כלל ואילו ניתוח תיקון (ניתוח שני ומעלה לצרכי תיקון) עשוי להיות יקר יותר ולעלות 18 אלף ויותר.

מאמרים נוספים שכדאי להכיר

טיפול קוסמטי אצל קוסמטיקאית.jpg

ציוד לקוסמטיקאיות

אם תמיד חלמת לפתוח מכון קוסמטי משלך לאחר שלמדת את התחום, הגיע הזמן שתגשימי את החלום שלך. פתיחת מכון עצמאי בתחום הקוסמטיקה יכול להיות עסק

3 טיפים לבחירת תאורה לסלון

בעוד שישנם לא מעט אביזרים דקורטיביים-משלימים לבית, את האווירה האמתית תספק התאורה הנכונה. אין ספק, האווירה בסלון תהיה מושפעת מכלל הריהוט והציוד בבית, אבל התרומה

צוות ארבע אמהות זמין 24/7 באימייל

תרצו לפרסם מאמרים משלכם באתרינו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם