5 מיתוסים על גזים לתינוק שהגיע הזמן לשבור

חושבים שאתם יודעים כל מה שניתן לדעת על גזים לתינוק? ובכן, מסתבר שהרבה ממה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים בנושא הזה, הן בליל של אגדות אורבניות שאין בהן ממש מבחינה רפואית או מציאותית. אז מוכנים? הנה 5 מיתוסים שהגיע הזמן לשבור בקשר לגזים אצל תינוקות.

1. תינוקות יונקים לא סובלים מגזים

לא נכון! מחקרים וגם אלפי אמהות מנוסות, ידעו להגיד לכם שזה מגיע לגזים- כולם סובלים באותה מידה. גם תינוקות יונקים וגם תינוקות הניזונים מתמ"ל, סובלים מגזים בשבועיים הראשונים לחייהם. הופעת כאבי הגזים אצל התינוק אינה תלויה במה שהם אוכלים או צורת ההזנה, אלא ההתפתחות הראשונית של מערכת העיכול שלהם שלומדת לעכל מזון בכוחות עצמה ולפרק אותו.

2. כאבי הגזים אצל תינוקות יופיעו לרוב רק בלילה

לא מדוייק. כאבי גזים לתינוק יכולים להופיע בכל שעות היום ולאחר כל ארוחה- בין שמדובר על הבוקר/הצהריים או הערב. יחד עם זאת, לעיתים בשעות הלילה הכאבים מתגברים משום שהתינוק נמצא במצב סטטי יותר וכך גם פעולת הקיבה שלו נעשית איטית יותר. במקרים הללו, מומלץ לקחת את התינוק על הידיים ולטייל איתו קצת ברחבי הבית או לשים אותו על טרמפולינה וכל דבר שיגרום קצת תנועתיות לגופו וישחרר על הדרך גם את פעילות הקיבה והמעיים שלו.

3. תינוק שסובל מגזים חייבים להרים על הידיים

גם פה, זה לא מדוייק ומאוד תלוי בתינוק ובמה שמרגיע אותו. בסופו של דבר, כאבי הגזים הם הכאב הראשון שהתינוק חש מאז הגיע לעולם. לכן, קודם להרגעת הכאבים, התינוק צריך להרגיש מוגן ובסביבה מוכרת. יש תינוקות שהרמה על הידיים נותנת להם את התחושה הזו, אחרים שדווקא מנשא ירגיע אותם כי הוא מדמה את סביבת הרחם וסוג שלישי שכריכת שמיכה סביבם בצורת שבלול, תעשה עבורם את העבודה של להרגע ולהפסיק לבכות. וברגע שזה קורה, והבכי פוסק, הכאבים יפחתו משמעותית משום שהתינוק בולע אוויר יותר לאט.

4. אם התינוק סובל מגזים, זה אומר שמזון התינוקות לא מתאים עבורו

זוהי הנחה מוטעית ביסודה. הגזים הם תופעה טבעית אצל תינוקות רכים, שנגרמת ללא קשר לסוג המזון. כאשר התקפת הקוליק מתחילה, אם מדובר ברצף התקפות כאב קשות, שווה לברר האם לחברת התמ"ל בו אתם משתמשים יש מזון שמותאם לכאבי גזים. כך למשל למטרנה יש את מטרנה קומפורט שמתאים לתקופה זו, וכנ"ל גם לגבי חברות תמ"ל אחרות. אם נתתם סוג מזון זה ועדיין אין שום הקלה, לפני שאתם מחליפים את התמ"ל שלכם לחברה אחרת, חשוב ליידע את הרופא ולהתייעץ איתו בנושא.

5. תינוק שסובל מגזים הוא רעב, "עוד מנת מזון והוא ירגע…."

לא נכון ואפילו צפוי יותר להגביר את הכאבים. כאבי הגזים, נגרמים כתוצאה מפעילות מוגברת גם כך של מערכת העיכול אצל התינוק הרך. אם הוא בוכה עם אגרופים קפוצים ורגליים לכיוון הבטן, סימן שאלו גזים, ובמקרה הזה, עוד מזון רק יעשה לו יותר כאבים ואין שום קשר בין הכאבים לרעב. ההפך הוא נכון, שכן הכאבים נגרמים לרוב בשעת העיכול העקרית של המזון ולרוב כאשר התינוק גם כך על בטן מלאה.

מאמרים נוספים שכדאי להכיר

טיפול קוסמטי אצל קוסמטיקאית.jpg

ציוד לקוסמטיקאיות

אם תמיד חלמת לפתוח מכון קוסמטי משלך לאחר שלמדת את התחום, הגיע הזמן שתגשימי את החלום שלך. פתיחת מכון עצמאי בתחום הקוסמטיקה יכול להיות עסק

3 טיפים לבחירת תאורה לסלון

בעוד שישנם לא מעט אביזרים דקורטיביים-משלימים לבית, את האווירה האמתית תספק התאורה הנכונה. אין ספק, האווירה בסלון תהיה מושפעת מכלל הריהוט והציוד בבית, אבל התרומה

צוות ארבע אמהות זמין 24/7 באימייל

תרצו לפרסם מאמרים משלכם באתרינו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם