5 סעיפים שמומלץ ליישם כשסובלים מבחילות בהריון

בזמן ההריון גוף האישה חווה המון שינויים חיצוניים ופנימיים. אחת התופעות המוכרות ביותר בזמן ההריון היא תופעת הבחילות בזמן ההריון. נשים רבות חוות תופעה זו ולא תמיד הן יודעות איך להתמודד עם זה.
בחילות בזמן ההריון מאופיינות בעיקר בשליש הראשון של ההריון אך ישנם נשים החוות בחילות והקאות לאורך כל ההריון, זה מאד אינדיבידואלי. ההקאו בזמן ההריון מגיעות בעיקר בזכות השינויים בגוף האישה, התרחבות האגן, לחיצה של העובר על איברים פנימיים, שליה וכדומה. אם את סובלת מבחילות בזמן ההריון חשוב לנסות את הסעיפים הבאים:
אל תפסיקי לאכול!
בחילות והקאות בדרך כלל אומרות לגוף להפסיק להכניס משהו לגופנו או שלא מומלץ שיכנס לגופנו. חשוב לזכור, בחילות בהריון שונות לגמרי בחילות הקשורות לאוכל או קילקול קיבה. כשאת בהריון את חייבת לאוכל למרות ההקאות, כן זה מובן שזה לא הכי נוח אבל אין ברירה. אכילה לא מספקת בזמן ההריון יכולה להשפיע על התפתחות העובר. אם את חווה קושי לאכול בגלל ההקאות נסי לאכול במנות קטנות ולאט לאט. נסי לאכול חצי מנה, לעשות הפסקה ואז להמשיך בחצי השני בקצב איטי.
שתי הרבה מים
שתיית מים בזמן הקאות היא פעולה חשובה מאד. בזמן ההקאות מאבדים נוזלים רבים. דבר המסוכן מאד בזמן ההריון. לכן שתיית מים תפצה על אותם נוזלים שמאבדים בזמן ההקאות. פועל לשתיית מים אין השפעה על ההקאות, שתיה של מים לא מצמצמם הקאות. שתיית מים עוזרת לקבל רעינון, להעביר את הטעם הרע ולצמצם איבוד נוזלים.

פעילות גופנית
נשים בהריון שומעות את הביטוי "פעילות גופנית" המון. רופאים ממליצים על זה, מכרים וחברים ואפילו הסבתות. פעילות גופנית, כמו בהרבה דברים בחיים, עוזרת להתמודד ולצמצם בחילות והקאות בהריון. פעילויות כמו שחייה והליכה משפיעות באופן ישיר.

15

ג'ינג'ר ולימון
לג'ינג'ר ולימון יש המון סגולות תזונתיות בלי קשר להריון. הוספה של ג'ינגר ולימון מגורדים לאוכל או לכוס מים חמים יעזרו לקיבה להירגע. בקיץ נסי להכין קנקן של לימון וג'ינג'ר ואחסני אותו במקרקר למקרה הצורך. חשוב לציין, אסור לצרוך יותר מידי ג'ינג'ר וגם לימון, זה יכול לגרום לחומציות.

המנעי ממטוגן
אחד הדברים שהכי גורמים להקאות בזמן ההריון הוא אכילה של אוכל מטוגן (גם לאנשים שלא בהריון) נסי לצמצם ואפילו להמנע מאכילה של מטוגן.

לסיכום
בחילות בהריון בראש ובראשונה היא תופעה טבעית ורוב הנשים בהריון חוות אותה. בדרך כלל בחילות בהריון מעידות על תקינות של השליה. נסי להבין מה גורם לך להקיא ופשוט התרחקי ממנו בין אם מדובר בריח, אוכל או תנועה שאת עושה. ההריון הוא תקופה ארוכה עם המון שינויים אז כדאי שתתרגלי מעכשיו.

מאמרים נוספים שכדאי להכיר

טיפול קוסמטי אצל קוסמטיקאית.jpg

ציוד לקוסמטיקאיות

אם תמיד חלמת לפתוח מכון קוסמטי משלך לאחר שלמדת את התחום, הגיע הזמן שתגשימי את החלום שלך. פתיחת מכון עצמאי בתחום הקוסמטיקה יכול להיות עסק

3 טיפים לבחירת תאורה לסלון

בעוד שישנם לא מעט אביזרים דקורטיביים-משלימים לבית, את האווירה האמתית תספק התאורה הנכונה. אין ספק, האווירה בסלון תהיה מושפעת מכלל הריהוט והציוד בבית, אבל התרומה

צוות ארבע אמהות זמין 24/7 באימייל

תרצו לפרסם מאמרים משלכם באתרינו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם