תרומת ביצית – המדריך

ישנן נשים אשר אינן יכולות להיכנס להריון עקב בעיית פוריות הקשורה בין היתר לאיכות או כמות הביציות. תרומת ביצית מוגדרת סוג אחד של טיפול פוריות אפשרי למצב זה. תהליך תרומת ביצית כולל קבלת ביצית תקינה ואיכותית מאישה אחרת, הפרייתה מחוץ לגוף בעזרת הזרע, והחדרה של הביצית לרחם האישה המעוניינת להיכנס להריון לאחר שחולפים מספר ימים ממועד ההפריה.

למי מיועד ההליך

הליך של תרומת ביצית נועד עבור נשים הסובלות מבעיות פריון שונות עקב גיל מבוגר, טיפולים כימותרפיים, כריתת שחלות, נשים הסובלות ממחות אוטואימוניות, ועבור נשים שעברו טיפולי פריות רבים אחרים ללא הצלחה.
שלבי ההליך של תרומת ביציות כולל כמה שלבים עיקריים: ביצוע של בדיקות רפואיות, בחירת התורמת, עריכת חוזה משפטי, הכנה תרופתית לתורמת ולאישה שלה מיועדת הביצית, שאיבת הביצית, הפריה, החדרה לרחם האישה.

 

מי היא תורמת מתאימה

תהליך של תרומת ביצית מתאפשר לנשים בריאות בטווח בגילאים 21 ועד 30. במרבית המקרים זהות התורמת אינה נחשפת. התורמת מקבלת תשלום בגין תרומת הביצית. כמו כן יש מצבים בהם נשים אשר עוברות תהליכים שונים של טיפולי פוריות תורמות את ביציותיהן העודפות לנשים הזקוקות לכך. תהליך התרומה מתבצע על ידי גורם המתווך בין התורמת לנתרמת.

בדיקות לתורמת הביצית

כאמור תרומה של ביצית תעשה מאישה מתאימה מבחינה בריאותית. טרום שאיבת הביצית יבוצעו מספר בדיקות רפואיות, הכוללות בדיקת קרע רפואי הן עבור התורמת והן של בני המשפחה שלה. בדיקות אלו כוללות בדיקות גנטיות, מחלות גניקולוגיות, מחלות זיהומיות, הריונות קודמים, מחלות נפש, שימוש בסמים ואלכוהול. לצד הבדיקות הרפואיות ייאסף מידע הנוגע לאישיותה ויכולותיה הקוגניטיביות של התורמת, לרבות גיליונות ציונים ממוסדות לימוד, מידע על תחביבים וכדומה. כלל המידע מועבר לאישה הזקוקה לתרומה של ביצית, על מנת לסייע לה בבחירת תורמת מתאימה.

הליך ההפריה

לאחר שנבחרה התורמת המתאימה, והאישה אשר עומדת לקבל אותה עברה גם היא את כלל ההכנות הרפואיות הנדרשות לקליטת הביצית, נערך תהליך של שאיבת הביצית מהתורמת. לאחר השאיבה מזריעים את הביציות בעזרת הזרע של הגבר מחדירים את הביצית המופרית לרחם האישה.

השארו מעודכנים במצבעים חמים ובמידע חשוב

הכניסו את המייל שלכם ותהיו הראשונים לדעת על כל המבצעים השווים

עקבו אחרינו בפייסבוק :)

מאמרים נוספים שכדאי להכיר

טיפול בCBT
בלוג

טיפול בCBT עבור חרדות אחרי לידה

חרדות אחרי לידה הן דבר שכיח במיוחד בקרב נשים בכל העולם וגם כאן בישראל. ההפיכה להורים בפעם הראשונה, ההצטרפות של ילד חדש למשפחה שלנו, הלחץ

פאה יוקרתית לחתונה
Uncategorized

איך לבחור פאה יוקרתית לחתונה

אירוע החתונה יכול להיות אירוע מרגש ובלתי נשכח כל עוד נרגיש בו בנוח ונזכור שזהו היום המיוחד ביותר בחיים שלנו (או לפחות אחד המיוחדים שבהם).

צוות ארבע אמהות זמין 24/7 באימייל

תרצו לפרסם מאמרים משלכם באתרינו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם